شیشه سکوریت با استفاده از روش سکوریت کردن شیشه ساخته می شود. سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه‌های ساختمانی انجام می‌شود. این فرایند را می‌توان بر روی شیشه‌های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده یا لعاب خورده نیز انجام داد.
این نوع شیشه که محصولی از شیشه پنجره، رنگی، رفلکس دار، چاپ شده یا لاکی می‌باشد.

 

فرایند سکوریت کردن شیشه

عملیات حرارتی: عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه (بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد) می‌باشد. شیشه گرم شده بوسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعاً سرد می‌گردد. در این فرایند شیشه را تا مرحله نرم شدن در بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت داده، سپس سریعاً به دو سمت شیشه هوای بسیار خنک وزیده می‌شود.

در مرحله سرد سازی شیشه، لایه‌های بیرونی آن سریع تر از لایه‌های داخلی خنک می‌گردند که این امر موجب استحکام شیشه می‌گردد.
در خلال سرد شدن، سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش‌های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می‌گردد.

کوره‌های حرارتی نیز به دو صورت کانوکشن و المنتال می‌باشند. کوره‌های المنتال کوره‌های هستند که گرما با المنت به شیشه القا می‌گردد. کوره‌های کانوکشن به نسبت گرانتر از المنتال بوده ولی به دلیل القای گرما به وسیله گرمای هوا ی درون کوره سکوریت یکدست‌تر و بهتری به دست خواهد آمد.

 

فیلم مراحل ساخت شیشه سکوریت

مقدار فشار هوا برای سکوریت کردن شیشه

فشار هوا مهمترین عامل در تولید شیشه نشکن بوده که توسط اینورتور های مجهز کنترل میشوند .
هر چه ضخامت تولید شیشه سکوریت نازکتر باشد فشار هوای مورد نیاز بیشتر میباشد و این الگوریتم کاملا تصاعدی بوده بطور مثال مقدار هوای مورد نیاز جهت سکوریت کردن شیشه 4 میلیمتر حدودا 80 برابر سکوریت کردن شیشه 19 میلیمتر میباشد .
بخاطر همین است که خیلی از کارخانجات در ایران توانایی تولید شیشه سکوریت به ضخامت 4 میلیمتر را ندارند .
از توانایی های منحصر بفرد تولید در کارخانجات ایمن جام فرد میتوان به تولید شیشه های سکوریت 4 میلیمتر تا ابعاد بزرگ با بهترین کیفیت نام برد .

نحوه ساخت شیشه

مراحل تولید شیشه سکوریت کارخانه برای شما:
1. شیشه‌ها داخل دستگاه‌های شستشو می رود هرگونه گردوغبار پاک می شود.
2. کارخانه ایمن جام فرد از کوره پیشرفته هوریزانتال استفاده می کند.
3. در کوره به‌وسیله المنت‌های پیشرفته تا 700 درجه سانتی گراد حرارت داده می‌شوند.
4. درون کوره شیشه مدام به صورت افقی به‌وسیله سرامیک‌های پیشرفته به جلو و عقب حرکت می‌کند تا محصول تولیدشده عاری از هرگونه قوس و موج شود.
5. در این مرحله به درون دستگاه بادبزن پیشرفته هدایت می‌شوند تا با عملیات باد زدن به دمای معمولی برگردد.
6. در این مرحله شیشه سکوریت شما آماده تحویل از ما است.

زمانی که شیشه داخل دستگاه می‌شود باید این عملیات در عرض چند ثانیه صورت گیرد و شیشه بلافاصله خنک گردد. این امر موجب می‌شود که هوای داخل شیشه‌های سکوریت گرفته شود و مقاومت شیشه را تا 7 برابر نسبت به شیشه خام بالا ببرد که در نهایت موجب می‌شود که درصورت شکسته شدن به ذرات ریزی تبدیل گردد که هیچ خطر جانی ندارد.
شیشه سوپر کلیر

شیشه سکوریت درضخامت های 3 میلی‌متر الی 20 میلی‌متر تولید می‌گردد، در کارخانه تولید شیشه سکوریت بزرگ‌ترین ابعاد تولیدی در ابعاد 3000 میلی‌متر در 5500 میلی‌متر می‌باشد. انواع شیشه های سکوریت حاصل‌شده تا دمای 250 درجه سانتی گراد بالای صفر و سرمای 80 درجه زیر صفر را به‌راحتی تحمل می‌نماید.
رنگ‌های شیشه سکوریت عبارت‌اند از:
• سفید
• سبز
• آبی
• دودی
• برفی
شیشه دکوراتیو دوجداره

مزایای استفاده 

شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می‌توان گفت مقاومت مکانیکی آن بیش از ۵ برابر می‌گردد.

در صورت شکست به قطعات کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت برش ندارند. این امر خطر صدمه را کاهش می‌دهد.

موارد استفاده شیشه سکوریت

در جائیکه استحکام، مقاومت در مقابل حرارت و ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده می‌باشد. عموماً  در صنعت خودرو سازی برای مقابله از خورد شدن شیشه به قطعات بزرگ در سمت‌ها و عقب خودرو استفاده می‌گردد.

در جلو از شیشه لمینیت استفاده می‌گردد چرا که در هنگام ضربه نمی‌شکند.

هنگامی که پارامترهایی نظیر مقاومت مکانیکی و ایمنی اهمیت قابل ملاحظه پیدا می‌کند، شیشه مقاوم‌سازی شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولترین مورد استفاده این شیشه بدین خاطر که پس از شکست، بصورت قطعات ریز در می‌آید در صنعت اتومبیل برای شیشه‌های جانبی و عقب مورد استفاده قرار می‌گیرد (برای شیشه جلو در عوض از شیشه لمینیت که هنگام شکست جدا نمی‌شود استفاده می‌گردد)

در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی همچون سی ان سی‌ها و برش‌های تمام اتومات – دستگاهای واترجت – دستگاهای تراش با قابلیت تنظیم هر نوع برداشت – دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک – کوره‌هایی از نوع کانوکشن – و غیره می‌تواند انواع شیشه‌های هودطرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه– سینک‌های شیشه‌ای با طرح‌های کار شده بر روی شیشه – اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال – شیشه‌های تزیینی را تولید نمود.

در ساختمان‌سازی  برای سازه‌های بدون قاب مانند در ورودی یا هر مکانی که احتمال صدمه زدن به انسان را داشته باشد قابل استفاده است.

از دیگر موارد می‌توان به استفاده  در ادارات اشاره کرد. اصولاً در ادارات به دلیل اینکه در سیستم‌های مدرن ترجیح داده می‌شود که فضاها به یکدیگر دید داشته باشند. اما نکته اینجاست که شیشه معمولی دارای خطرات بسیار زیادی است و در صورتی که آسیبی ببیند، خطر جانی زیادی دارد. اما شیشه سکوریت این خطر را تا حد زیادی رفع کرده و در صورت شکستن، به قطعات بسیار ریزی تبدیل می‌شود که خطر جانی ندارند.

چرا کارخانه شیشه سکوریت ایمن جام فرد

کارخانه ایمن جام فرد با مهندسین و متخصصین حرفه ای از سال 1375 کار خود را شروع کرد و توانست بهترین کیفیت را درحوزه شیشه سکوریت به مصرف کنندگان خود ارائه دهد.

چند دلیل این که از ما خرید کنید.
1. مخصصین شیشه سکوریت ما جوابگوی نیاز شما هستند و بهترین مشاوره ها را قبل از خرید شیشه به شما ارائه می دهند.
2. بهترین قیمت شیشه سکوریت و مناسب را به شما ارائه می شود و تضمین کیفیت نیز در کنار قیمت خوب ضمامت ما برای شماست.
3. کارشناسان اعزامی کارخانه ایمن جام فرد جهت اندازه گیری دقیق شیشه مورد نیاز شما با استفاده از متر و تراز لیزی با خطای اندازه گیری صفر برای پیوژه شما اعزام می شوند.
4. کارشناسان اعزامی تمام سوال ها و درخواست های شما جواب خواهند داد.
5. پس از اندازه گیری تمام اطلاعات شیشه سکوریت و فریم برای به بخش تولید کارخانه ایمن جام فرد ارسال می وشد
6. پس از تولید شیشه سکوریت مخصوص شما در کارخانه ایمن جام فرد تکنسین های ما برای نصب شیشه به بهترین نحو نصب و تحویل می دهند. هر گونه مشکلی کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن برای رفع مشکل در خدمت شما هستند.
7. پشتیبانی ما آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی هستند.

شیشه چاپیکارخانه شیشه سکوریت ایمن جام فرد مطمعن ترین روش خرید شیشه برای شماست. بدون هیچ واسطه ای قیمت را از کارخانه تحویل بگیرید. ما جزو پیشگامان شیشه سکوریت هستیم.
ویژگی مقاومت بالا و امنیت بسیار عالی که تامین می کند مورد توجه زیادی قرار گرفته است.
شما زیبای را در کنار امنیت خواهید داشت.

برای خرید بهترین و ارزانترین شیشه سکوریت با  ما تماس بگیرید

مشاوره با کارشناسان خبره شیشه شما را در انتخاب صحیح نوع شیشه سکوریت، طراحی با کمک شیشه سکوریت، و اجرا و نصب شیشه سکوریت بسیار یاری می کند.

آدرس کارخانه شیشه سکوریت ایمن جام فرد

کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج – شهر قدس – بلوار کلهر – خیابان فردوسی – پلاک ۱۹

تاریخچه ی شیشه سکوریت (شیشه نشکن)

شیشه سکوریت که به عنوان شیشه نشکن نیز شناخته می گردد، تاریخچه ای نسبتا طولانی دارد. اولین شیشه سکوریت تولید شده به تاریخ ۱۹۲۹ میلادی بازگشته و از آن زمان تاکنون پیشرفت قابل ملاحظه ای در زمینه شیشه سکوریت یا شیشه نشکن صورت پذیرفته است.
این شیشه با توجه به مقاومت بالا و ایمنی آن و این که کم ترین خطر را در صورت شکستن داشت و همچنین از مقاومت حرارتی نسبتا بالایی برخوردار بود، توانست در بازار بسیار موفق عمل نماید. به گونه ای که در حدود ۴۵ سال قبل نهایتا یک کارخانه شیشه سکوریت به نام «میرال» در تهران فعالیت خود را در زمینه تولید این نوع شیشه آغاز نمود. از این رو امروزه این شیشه به نام شیشه میرال نیز در صنعت ساخت شناخته می شود.

این بازار کم کم توسعه پیدا نمود و به مرور تولیدکنندگان فراوان مختلف دیگر وارد این صنعت گشتند. تا جایی که امروزه  توسط کارخانه ها و کارخانه های مختلفی در کشور ارائه می گردد.

مزایای استفادهشیشه نشکن
در مقایسه با شیشه خام با ضخامت های یکسان، می توان گفت که شیشه سکوریت به نسبت در برابر شکستگی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. تا جایی که می توان گفت که مقاومت مکانیکی آن در نتیجه فرآیند سکوریت سازی به بیش از ۵ برابر افزایش خواهد یافت.

یکی دیگر از مزایای ، نحوه شکستن آن است. اگر  بشکند، به قطعات بسیار کوچکتری با لبه های صیقلی تبدیل گشته که این قطعات فاقد قدرت برش هستند. این امر خطر صدمات در نتیجه شکست شیشه را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد.

 

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه میرال، همان شیشه نشکن یا شیشه سکوریت است. به علت طی کردن مراحل مقاوم سازی در کارخانه که به سکوریت کردن شناخته می شود، به شیشه سکوریت معروف است. عملیات سکوریت در کارخانه طی چند مرحله که در بالا گفته شده است انجام می شود.

برش شیشه سکوریت

همان طور که اشاره شد باید قبل از فرایند حرارتی شیشه مورد نظر را برش داد. با توجه به مکان نصب و ابعاد آن و یراق آلاتی که بر روی آن نصب می شود، نیاز به سوراخ کردن شیشه یا برش و شکل دهی آن می باشد. بنابراین با ارسال اندازه های مورد نظر به کارخانه ایمن جام فرد قبل از عملیات مقاوم سازی شیشه، برش می خورد. بعد از بریدن در ابعاد مورد نظر، شیشه برای ورود به کوره آماده می شود. در صورتی که  بعد از عملیات برش دهیم شیشه به حالت پودر و تکه تکه می شود. بنابراین حتما باید اندازه گیری محل نصب شیشه توسط نصاب حرفه ای انجام شود. در صورت اشتباه در محاسبات، امکان برش دیگر وجود نخواهد داشت و موجب تحمیل هزینه دوباره و اضافی می شود.

شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه نشکن و مستحکم مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی است. شیشه میرال استفاده گسترده ای در شیشه بالکن،تراس، حمام، دودبند و … دارد. در کارخانه برای برش دقیق شیشه دستگاهی به نام CNC وجود دارد. این دستگاه شیشه را با دقت زیاد به ابعاد مورد نظر برش می دهد. چون دقت در برش شیشه میرال بسیار مهم است. علت این امر نیز عدم امکان برش دوباره بعد از سکوریت شدن شیشه می باشد. قبل از برش شیشه در کارخانه، شیشه باید از آلودگی و گرد و غبار پاک و شسته شود.

شیشه سکوریت رفلکس

همان طور که اشاره شد شیشه سکوریت در شکل های مختلف به بازار عرضه می شود. یکی از این انواع شیشه سکوریت رفلکسی می باشد. استفاده از شیشه رفلکس برای بهره مندی از نور آفتاب می باشد. در شیشه نمای ساختمان ها معمولا از شیشه نمای رفلکس استفاده می شود. امروزه استفاده از این نوع شیشه بسیار کاربرد دارد. انواع شیشه های معمولی رفلکس نیز در بازار موجود هستند. اما با توجه به عدم ایمنی این شیشه ها، پیشنهاد می شود از شیشه سکوریت رفلکس برای ساختمان استفاده شود. برای نمای ساختمان از شیشه رفلکسی 6 میل استفاده می شود. همچنین علاوه بر نما می توان در شیشه سکوریت بالکن، نرده شیشه ای و پارتیشن های شیشه ای از نوع رفلکسی شیشه میرال نشکن استفاده کرد. از مزایای شیشه رفلکسی ایجاد ظاهر زیباتر در ساختمان، جلوگیری از ورود اشعه مضر خورشید و دیده نشدن ساختمان در روشنایی روز می باشد.

شیشه سکوریت از شیشه های معمولی بسیار محکمتر و ضربه پذیرتر میباشد و به آسانی از نمیشکند. تحمل دمای بالا نیز یکی دیگر از خصوصیات  است.

عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت شیشه سکوریت

1. ایجاد طرح های زیبای سندبلاست بر روی شیشه که زیبایی بی نظیری را روی شیشه ایجاد می کند.
2. کیفیت عالی ابزارها امنیت ،زیبایی و استحکام را بالاتر می برد.
3. افزایش ضمامت قیمت تمام شده را افزایش می دهد
4. ابعاد  و شکل آن بر قیمت این نوع شیشه تاثیر گذار هست
5. رنگ شیشه از دیگر عامل اثر گذار بر قیمت شیشه سکوریت است، معمولاً رنگ‌های این محصول به‌صورت ساده، برنز، مات و… هستند.

شیشه و شکتن ارتباط نزدیک خاصی برای ما دارد که هر وقت به شیشه فکر می کنم شکستن شیشه را نیز به یاد ما می اندازد ولی امروز با تکنولوژی و فناوری این وضعیت به پایان رسیده است.
شیشه سکوریت پس از طی فرآیندهای صنعتی از شیشه خام تبدیل می‌شود.

فیلم فرآیند ساخت شیشه

قیمت شیشه سکوریت

به طور کل قیمت بستگی به عوامل زیر دارد:
1. نوع شیشه(کریستال، سوپر کلییر، کلییر، فلوت و شیت)
2. ضخامت شیشه(از 4 میلی متر تا 20 میلی متر)
3. نحوه سکوریت شیشه(کوره ورتیکال یا هوریزانتال)
4. دیاموند(لول) براق یا مات
قیمت فروش شیشه سکوریت به همکار (قیمت بر حسب هزار تومان)

لیست آخرین قیمت شیشه سکوریت بدون واسطه ای

انواع شیشه سکوریتقیمت شیشه سکوریت
10 میل سفید فلوت90 هزار تومان
8 میل سفید فلوت76 هزار تومان
6 میل سفید فلوت65.5 هزار تومان
5 میل سفید فلوت62.5 هزار تومان
4 میل سفید فلوت60 هزار تومان
10 میل برنز فلوت65 هزار تومان
8 میل برنز فلوت122 هزار تومان
6 میل برنز فلوت85 هزار تومان
5 میل برنز فلوت81.5 هزار تومان
4 میل برنز فلوت73 هزار تومان
10 میل دودی فلوت151.5 هزار تومان
8 میل دودی فلوت130 هزار تومان
6 میل دودی فلوت88 هزار تومان
5 میل دودی فلوت82 هزار تومان
10 میل سوپر کلییر100.5 هزار تومان

موارد ضروری استفاده شیشه سکوریت

1. برای طرفین و شیشه عقب ماشین، شیشه سکوریت استفاده می‌شود.
2. در انواع لوازم‌خانگی مانند اجاق‌گاز، یخچال، مایکروفر و …
3. شیشه های سکوریت در ساختمان می‌تواند 5 برابر قوی‌تر از شیشه معمولی است مثلا شیشه در درب ورودی، درگاه، راه‌پله‌ها پنجره‌های درب کشویی، آسانسور وغیره.
4. اکثر گوشی‌های هوشمند برای صفحه محافظ از شیشه‌های سکوریت استفاده می‌کنند.

 

شیشه‌های سکوریت ۴ میل دارای چند ویژگی است که او را متمایز نموده:
1. از نظر وزنی نصب شیشه سکوریت 4 میل کمتر بوده و حمل و جابه‌جایی آن را راحت تر می باشد
2. شفافیت بیشتر به خاطر ضخامت کمتر

شیشه اسید شور
3. آسیب‌رسانی کمتر پس از شکستن به دلیل دانه‌بندی ریز
4. ضخامت کمتر هزینه کمتر برای شما

خرید شیشه سکوریت

اولین مرحله خرید شیشه سکوریت مشورت کردن با متخصصین این حوزه هست
کارخانه ایمن جام فرد با داشتن چندین مختصف در این حوزه به تمامی سوال های شما به صورت کامل جواب می دهد
چرا از ما خرید کنید؟
1. داشتن افراد متخصص در این حوزه برای اندازه گیری نصب و ساخت شیشه سکوریت
2. رزومه بسیار قوی این کارخانه که بیش از 1000 نصب شیشه سکوریت برای کارخانه های مختلف را داشته است.
3. کارخانه ایمن جام فرد جدیدترین تکنولوژی ساخت شیشه سکوریت را برای شما استفاده می کند
4. دقت بسیار بالا ساخت شیشه سکوریت
5. ضمانت، ضمانت و ضمانت ما نسب به کاری که برای شما انجام می دهیم.

حق انتخاب فقط با شماست برای بهترین بودن بهترین ها را انتخاب کنید.

از شیشه ویترین مغازه ها تا بزرگترین فروشگاه ها در زمینه فروش شیشه سکوریت می توانید با کارشناسان کارخانه شیشه سکوریت ایمن جام فرد تماس بگرید تخصص ما فقط تولید شیشه سکوریت هست و تمرکز ما ایجاد بهترین کیفیت برای مشتریان ما هستند. ما مشاوره کاملا رایگان به همراه برسی ، بازدید و مراحل ساخت ، پشتیبانی همراه شما خواهیم بود.
با متخصصات ما تماس بگیرید.

برای خرید بهترین و ارزانترین شیشه سکوریت با  ما تماس بگیرید

مشاوره با کارشناسان خبره شیشه شما را در انتخاب صحیح نوع شیشه سکوریت، طراحی با کمک شیشه سکوریت، و اجرا و نصب شیشه سکوریت بسیار یاری می کند.

آدرس کارخانه شیشه سکوریت ایمن جام فرد

کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج – شهر قدس – بلوار کلهر – خیابان فردوسی – پلاک ۱۹

بهترین نوع شیشه سکوریت؟

از کجا متوجه شوید کدام شیشه کیفیت بهتری دارد؟
نکات زیر برسی کیفیت شیشه سکوریت هست که شما می
1. شیشه دارای کیفیت بالا باید دارای استاندارد ایران باشد.
2. وقتی از رو به رو به شیشه نگاه می کنید موج موجود در شیشه را مشاهده نمی کنید.
3. لبه های شیشه از دیاموند براق استفاده شده باشد.
4. در برش ها و جاسازی ها لب پری زیادی وجود نداشته باشد.
5. شیشه تاب زیادی نداشته باشد و تاب موجود در شیشه به اندازه استاندارد باشد.

شیشه سکوریت هایی که به‌صورت استاندارد و در کوره‌های بروز تولید می‌گردد، دارای مقاومت بالایی است، شیشه‌های تولیدشده با مواد درجه‌یک اولیه به‌عنوان بهترین نوع  شناخته می‌شود. شیشه‌های سکوریت علاوه بر مقاومت بالا دارای زیبایی و سطح کاملاً صاف و بدون برآمدگی است.

قیمت نصب شیشه سکوریت

قیمت نصب  با توجه پروژه قابل تعیین می‌باشد.  قیمت نصب شیشه سکوریت در پروژه‌هایی به مبلغی میلیونی می‌رسد. تعیین قیمت  توسط کارشناس قابل‌تعیین می‌باشد.
برای مثال شما پروژه‌ای داشته باشید بعد از تماس و انجام مراحل بعد از مشخص کردن تایم، کارشناس به محل پروژه اعزام می‌شود و انجام اندازه‌گیری و تولید شیشه سکوریت با متراژ و ابعاد متناسب کار نصب آن انجام می‌شود که هزینه نصب  متناسب با زمان کار، نوع پروژه و متراژ تعیین می‌گردد و شما عزیزان اجرت نصب  را به صورت جدا از فاکتور پرداخت نمی‌نمایید در صورتی که به کارخانه ایمن جام فرد سفارش دهید.

شیشه بالکن متحرک

ویژگی شیشه سکوریت استاندارد

ویژگی اصلی شیشه های سکوریت در قطر های مختلف دارد را می توان به شرح زیر بیان کرد
• تقسیم شدن شیشه به بیشتر از 70 تکه در ابعاد کمتر از 10 سانتی متری بعد از شکسته شدن
• تحمل در جه بالا حرارت تا دمای 360 درجه سانتی گراد تا بیشتر از 30 دقیقه
• نداشتن تاب و اعواجی بیش تر از 0.5 میلی متر در طول 40 سانتی متر ابعاد شیشه سکوریت
• تحمل و تاب فشار تا 40 کیلوگرم در ابعاد 10 سانتی متر مربع
• نداشتن موج و پستی بلندی روی سطح شیشه
• مشاهده نکردن تغییر رنگ در طول زمان
• بیشتر نشدن ابعاد شیشه سکوریت نسبت به ابعاد درخواستی

انواع شیشه سکوریت

دو دسته اصلی زیر تقسیم بندی می شود

  1. شیشه نشکن
  2. شیشه لمینت

همچنین این شیشه ها بنا به ضخامت مختلف از 4 میل تا 20 میل تقسیم بندی می شود . رنگ شیشه سکوریت یکی از روش های تقسیم بندی این نوع شیشه نیز هست.

ضخامت شیشه سکوریت

این نوع شیشه دارای ضخامت‌های متفاوتی می‌باشد. افزایش ضخامت بر میزان مقاومت تحمل فشار شیشه تأثیر بسزایی دارد.
ضخامت شیشه سکوریت از 4میل تا 20 میل متغییر می‌باشد، بیشترین ضخامت مورد استفاده بین 8 تا 10 میلی‌متر می‌باشد.  ضخامت بالاتری دارد مناسب برای مکان های با حرارت بالا مانند شومینه، بخاری و دیگ های بخارو شیشه های که ضخامت کم تری دارند برای شیشه بالکن، شیشه پارتیشن، درب اتوماتیک و.. می‌باشد. ضخامت همانند شیشه معمولی می‌باشد و تفاوت عمده‌ای که بین شیشه معمولی و سکوریت وجود دارد مقاومت و ایمنی بالای شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی می باشد.

رضایت از خدمات کارخانه آیمن جام آذر

سال‌ها سابقه تولید و ارائه خدمات فروش به همکار، نصب و خدمات پس از فروش شیشه سکوریت خود نشان از قدمت خدمات و عمق تجربه کاری و خدماتی گروه کاری و تکنسین‌های کارخانه شیشه سکوریت ایمن جام است. کارشناسان و مشاوران ما همه‌روزه پاسخگوی تمام مشکلات و نقطه نظرات شما می‌باشند.
در این سال‌ها سطح بالای رضایت از خدمات کارخانه ایمن جام اذر ارائه‌شده، نصب شیشه و اجرای انواع شیشه سکوریت به عنوان مثال شیشه شومینه، شیشه ضد گلوله، گلخانه شیشه ای به مشتریان گرامی همواره مایه افتخار و دلگرمی ما بوده است.

هم اکنون برای خرید شیشه سکوریت با ارزان ترین قیمت تماس بگیرید

انواع کوره برای سکوریت سازی شیشه
به طور کلی، دو نوع کوره ی حرارتی برای شیشه سکوریت استفاده می شود. این دو نوع کوره عبارتند از کوره کانوکشن و کوره المنتال.

کوره های المنتال، کوره هایی هستند که گرما را به وسیله ی المنت به شیشه القا نموده و کوره های کانوکشن به کمک هوای درون کوره، این گرما را به شیشه منتقل می سازند. لازم به ذکر است که کوره های کانوکشن اندکی گرانتر از نوع المنتال بوده و همچنین به دلیل القای گرما به کمک هوا، شیشه سکوریت یکپارچه تر و باکیفیت نسبتا بالاتری حاصل خواهد گردید.

مراحل ساخت

1. عملیات حرارتی: عملیات حرارتی از گرم کردن شیشه در هر دو سمت شیشه شروع می‌شود تا به دمای نرمی برسد. شیشه گرم شده به‌وسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعاً سرد می‌شود.
2. در فرآیند سرد شدن شیشه، قسمت بیرونی شیشه سریع‌تر از قسمت‌های داخلی خنک می‌گردند که این امر موجب استحکام شیشه می‌گردد. و سطح شیشه سریع‌تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش‌های دائمی و درنتیجه استحکام شیشه می‌شود.
3. کوره‌های حرارتی به دو صورت کانوکشن و المنتال می‌باشند. کوره‌های کانوکشن گران‌تر از المنتال است که به دلیل القای گرما به‌وسیله گرمای هوای درون کوره شیشه بهتری تولید می‌شود.
4. کیفیت و دقت بالا در تولید شیشه ها همواره از دغدغه‌های کارخانه ایمن جام فرد هست.
5. کیفیت ساخت و تولید  در کارخانه شیشه سکوریت ایمن جام فرد را بدون شک در هیچ جای دیگر مشاهده نخواهید کرد.
6. شیشه سکوریت ازجمله شیشه‌های مقاوم و پرکاربرد در صنعت و ساخت‌وساز است که از شیشه‌های معمولی 5 برابر مقاوم‌تر است و ایمنی محیط شما را بیشتر می‌کند.

ایمن جام فرد معتبرترین تولیدکننده شیشه سکوریت در ایران است و با اطمینان می‌توان گفت استانداردترین تولیدکننده شیشه سکوریت کارخانه ایمن جام فرد است.

فروش شیشه سکوریت

معمولا برای خرید و فروش شیشه سکوریت می توان از کارخانه های متخصص و بزرگ که در این زمینه از شیشه سکوریت به صورت کاربردی و حرفه ای کار می کنند کمک گرفت.
می توانید در زمینه فروش شیشه سکوریت با کارشناسان فروش کارخانه ایمن جام فرد که در زمینه فروش شیشه سکوریت به طور حرفه ای کار می کنند تماس گرفته تا تمام نیازهای شما را بررسی نمایند و بعد از بازدید کارشناسان از محل اجرای کار و اعطای پیش فاکتور، و پرداخت بیعانه سفارش و ساخت شیشه سکوریت آغاز شده و بعد از آماده شدن شیشه سکریت به محل اجرا برده و نصب می شود.

  • فروش در کارخانه ایمن جام فرد برطبق نیاز مشتریان همواره در تلاشند.
  • تمامی نیازهای مشتریان خود را بررسی می‌کنند.
  • کارخانه ایمن جام فرد در فروش شیشه های سکوریت طبق خواسته های مشتری عمل می کند.

شیشه سکوریت مات

از دیر باز تاکنون، شیشه در رنگهای مختلفی تولید می شد و در بناها مورد استفاده قرار میگرفت، همه به درستی شیشه ها و پنجره های خوش آب و رنگ خانه های قدیمی را به خاطر داریم. بازی رنگ و نور که چشم را خیره میکرد. با گذر زمان، شیشه های مات و بی رنگ جای آن شیشه ها با الوان رنگین را گرفتند و امروزه میبینیم که شیشه ها به صورت بی رنگ، مات و دودی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند و به ندرت شیشه های رنگی به چشم می آیند، البته آن هم برای مکانها و مصارف خاصی که اغلب سنتی هستند؛ البته داریم شیشه های رنگی خاصی که در حمام و یا به عنوان جداکننده بخشهای مختلف منازل استفاده میشوند که البته آنها بحثی جدا دارند. نحوه ی طراحی و ساخت این نوع شیشه ها کاملا متفاوت با آنچه است که در گذشته میدیدیم.

شیشه سکوریت بیشتر در رنگهای مات و البته بطور متداولتر بیرنگ تولید میشود و این نوع شیشه بیشترین متقاضی را در بازار دارند و البته کاملا توانسته اند جای خود را در بازار تثبیت کنند. شیشه سکوریت مات به درستی فضای داخل خود را محصور میکند و در کنار مات بودن به هیچ عنوان از انتشار نور به داخل جلوگیری نمیکند. شما همواره نور طبیعی را در داخل محیط خود احساس خواهید کرد.
علاوه برکدر کردن فضا دارای ظاهری متفاوت از شیشه‌های شفاف است. تنوع انتخاب یکی دیگر از ویژگی‌ها است.انواع رنگ‌های شیشه شود. رنگ های برنز،سبز و آبی از بیشترین رنگ های مورد استفاده است.

شیشه اسید شور

ابعاد شیشه سکوریت

شیشه از ماده‌ای شفاف و نور گذر ساخته‌شده که در ساخت ظروف، اشیای زینتی و در و پنجره ساختمان مصرف می‌شود. در ساختمان از شیشه با ابعاد استاندارد شیشه سکوریت استفاده می‌شود که عبور نور و درعین‌حال جلوگیری از تأثیر عوامل جوی به داخل ساختمان به کار می‌رود. بزرگ‌ترین گام در تولید شیشه سکوریت انتخاب ابعاد شیشه سکوریت مدنظر است و دلیل اهمیت این عملیات از قبیل برش دادن، سوراخ کردن و . . . باعث شکستن شیشه می‌شود. برای این منظور ۴ لبه این نوع شیشه را، سنگ دیاموند زده می‌شود و در کوره‌ای مخصوص با دمای 620 درجه حرارت داده می‌شوند. بارگیری و حمل باید با دقت انجام شود.

باید با پوشال به‌طور محکم بسته‌بندی‌شده و در جعبه‌های چوبی مقاوم قرار داده شوند. بین هر دو شیشه سکوریت باید برگ‌های کاغذی یا مشابه آن گذارده شود تا از تماس سطوح شیشه جلوگیری شود. روی جعبه‌های محتوی شیشه باید مشخصات شیشه شامل نام کارخانه سازنده، ضخامت ، ابعاد، تعداد و سایر ویژگی‌های آن نوشته شود.

¤ ابعاد شیشه سکوریت از 10 سانتیمتر تا 550 سانتی متر موجود است که به دو دسته تقسیم می شود.
¤ بزرگ‌ترین سایز برای تولید در ابعاد شیشه سکوریت، ابعاد 5500*3000 میلی‌متر هست.
¤ کوچکترین ابعاد شیشه سکوریت 10*10 سانتیمتر است و کمتر از این سایز می شکند.
¤ کارخانه ایمن جام فرد بنا به درخواست متقاضی اقدام به تولید در ابعاد شیشه سکوریت در برگه‌های دلخواه برای اجرا در ساختمان می‌نماید.
¤ ابعاد استاندارد شیشه سکوریت با توجه به‌اندازه گیری‌های به‌عمل‌آمده از مکان تعیین‌شده جهت تولید به کارخانه داده می‌شود تا مراحل تولید را طی نماید.
¤ هر چه ابعاد استاندارد بزرگ‌تر باشد موجب بزرگنمایی فضا می‌شود.
¤ ابعاد باید در سطحی صاف باضخامتی یکنواخت که اگر از زاویه 70 درجه از پشت شیشه به جسمی که در فاصله یک متری آن قرار دارد نگریسته شود، آن جسم کج به نظر نرسد.

درب شیشه ای سکوریت

این نوع درب ها می تواند به عنوان درب راه رو، دودبند و … مورد استفاده قرار گیرد. شیشه مورد استفاده درب ها از نوع شیشه سکوریت 10 میل می باشد.این نوع درب شیشه ای را به عنوان درب مغازه نیز میتوان استفاده کرد.
¤ یکی از مدرن‌ترین برندها درزمینهٔ دکوراسیون داخلی، دربای نشکن نسبت به رقیبان خود ازجمله درب فلزی و درب‌های چوبی است.
¤ زیبایی خیره‌کننده و نشکن بودن دلیلی بر انتخاب این نوع درب‌هاست.
¤ مواد اولیه مورداستفاده در ساخت  و نحوه تولید آن اهمیت بالایی دارد بنابراین هنگام انتخاب دقت کنید از کارخانه‌های معتبر در این درب ها اهمیت فراوانی دارد.

استحکام

شیشه نشکن بسیار مستحکمتر از شیشه های معمولی بوده و حدود 7 برابر ضربه پذیرتر میباشد.

انواع شیشه سکوریت فروشگاه

فروشگاه بصورت شیشه سکوریت ریلی و لولایی تولید و نصب می شود که به عنوان درب ورودی بسیاری از فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد. ایمن جام فرد بعنوان مجری بزرگترین پروژه های نصب شیشه سکوریت، بسیاری از پروژه های فروشگاهی را در رزومه خود به ثبت رسانده است.