شیشه میرال چیست

شیشه سکوریت که به آن شیشه نشکن و یا شیشه میرال نیز می گویند،  نوعی شیشه با مقاوت بالا می باشد که در طی یک عملیات حرارتی بر روی شیشه های معمولی به دست می آید. مجوعه ایمن جام آذر با به کار گیری به مدرن ترین تجهیزات روز دنیا فرآیند سکوریت کردن شیشه را بر روی شیشه های رنگی ، رفلکتیو ، شیشه های چاپ شده و شیشه های لعاب خورده را انجام میدهد.

شیشه میرال چه ویژگی هایی دارد ؟

عملیاتی که در تولید و ساخت شیشه سکورت یا شیشه میرال انجام می شود، باعث کاهش افزایش مقاومت آن در برابر ضربه و حرارت تا حدود ۳ الی ۵ برابر می شود. شیشه سکوریت در صورت شکستن به ذرات مکعبی شکل با لبه های صیقلی در می آید که مانند شیشه های معمولی خطرناک و آسیب رسان نمی باشند.

کاربرد شیشه نشکن یا سکوریت

از شیشه میرال در در ویترین فروشگاه ها، درهای شـیشـه ای و پنجره های جانبی اتومبیل ها استفاده می شود. به طور کل در سازه هایی که استقامت، ایمنی و مقاومت در آنها حائز اهمیت است از شیشه های میرال استفاده می شود. البته در شیش های جلو اتومبیل برای جلوگیری از شکستن شیشه از شیشه های لمینت استفاده می کنند.
استفاده از شیشه میرال علاوه بر افزایش امنیت فضای مورد نظر موجب افزایش زیبایی نیز میشود . این محصول اغلب برای درب های شیشه ای ، ویترین ها و یا در ساختمان هایی با معماری های مدرن کاربرد دارد.

قیمت شیشه میرال

کاربرد شیشه میرال در لوازم خانگی و صنعتی

این شیشه ها در لوازم خانگی و دستگاه های برش و دستگاه های سی ان سی ، دستگاه های چاپ تمام اتوماتیک ، شیشه های هود ، سینک های شیشه ای و اجاق گاز های رومیزی و بسیاری موارد دیگر از شیشه های میرال استفاده می شود تا در صورت بروز حوادث خسارات وارده به حداقل ممکن کاهش یابد.

شیشه نشکن در ساختمان سازی

در ساختمان سازی از شیشه های سکوریت در مکان هایی استفاده می شود که بروز حوادث احتمال صدمه زدن به انسان ها را داشته باشد، مثلا شیشه های راه پله و یا آسانسورها.

کارخانه شیشه میرال

در کارخانه شیشه میرال و طی فرایند تولید شیشه میرال میتوان آن را در ابعاد و شکل های مختلفی تولید کرد . شکل رایج و نرمال این شیشه به صورت شیشه هایی مربع و یا مستطیل شکل است و قیمت آن نیز بستگی به ابعاد و اندازه شیشه دارد.علاوه بر شکل های مربع و مستطیل ، شیشه های میرال به صورت ها و شکل های دیگری مانند چند ضلعی منظم و چند ظلعی نامنظم تولید و عرضه میشوند. در این کارخانه ها ، شیشه های میرال در رنگ های مختلفی مانند شفاف ، دودی ، مات ،مسی ، آبی و سبز و سوپر سیلور ، طلایی‌رنگ و یا به صورت شیشه های رفلکس تولید میشوند.عدم رعایت نکات و استاندارد ها در تولید این شیشه علاوه بر افزایش آسیب های جانی و مالی موجب کاهش کیفیت شیشه نیز میشود.

خرید شیشه میرال

امنیت و مقاومت شیشه میرال

شیشه های سکوریت و یا میرال مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار دارند البته این نکته نیز حائز اهمیت است که هرچقدر هم این مقاومت زیاد باشد ، باز هم در نهایت ماهیت آن ها شیشه است و در برابر فشار بسیار زیاد و یا ضربه های بسیار محکم و جدی ، آسیب می بینند . اما نوع آسیب دیدن شیشه های سکوریت  با شیشه های معمولی تفاوت دارد. شیشه های سکوریت در حین شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل میشود و حالتی مانند پودر شیشه به خود میگیرند. اما هنگامی که شیشه های معمولی می شکنند قطعات بزرگ و کوچک آن در اطراف پخش شده و باعث آسیب های جانی و مالی میشود. سکوریت شدن این شیشه ها در فرایند تولید آنها ایجاد میشود

تولید شیشه های میرال

همانطور که گفته شد شیشه سکوریت همان شیشه میرال می باشد. در فرایند تولید این شیشه ها اعمالی روی آن انجام میشود که باعث سکوریت شدن شیشه خواهد شد. این روند موجب میشود که مقاومت شیشه مورد نظر افزایش یابد و در برابر ضربه ها و فشار هامستحکم باشد. فرایند تولید شیشه های میرال به صورتی است که در طی آن ضخامت و وزن شیشه افزایش میابد . شیشه های میرال از قسمت گوشه بسیار حساس هستند و در صورت ضربه دیدن به قطعات ریز و کوچک تقسیم میشوند ولی در مقایسه با شیشه معمولی و یا شیشه خام امنیت بیشتری دارد.

نصب شیشه میرال

برای نصب شیشه میرال باید اندازه های شیشه قبل از تولید به صورت دقیق توسط متخصصان و کارشناسان بررسی شود تا بعد از انداره گیری شیشه مورد نظر تولید شود.در زمان نصب شیشه میرال باید به نکات بسیاری توجه داشت برای مثال در زمان نصب این شیشه باید توجه شود که به لبه ها و گوشه های شیشه ضربه ای وارد نشود . شیشه سکوریت به علت ساخت و تولید در اندازه ها و ابعاد کوچک و بزرگ مانند شیشه سکوریت جام ، هنگام حمل آن به محل نصب باید با احتیاط عمل کرد تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود

قیمت شیشه میرال

قیمت شیشه میرال به عوامل مختلف بستگی دارد . این عوامل شامل انداز و ابعاد و محل نصب شیشه بستگی دارد شما میتوانید برای بررسی دقیق شیشه میرال و یا شیشه سکوریت با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید شیشه میرال

در صورتی که قصد خرید شیشه میرال و یا دیگر شیشه های صنعتی را دارید می توانید از طریق تماس با بخش فروش مجموعه ایمن جام آذر با ما در ارتباط باشید.

 

 

شیشه میرال چیست

نویسنده:admin

دسته‌بندی:وبلاگ

دسته‌بندی: دی ۱۷, ۱۳۹۷

شیشه میرال چیست
4.8 (96.25%) 32 votes
اطلاعات تماس

آدرس کارخانه : کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج - شهر قدس - بلوار کلهر - خیابان فردوسی - پلاک ۱۹
تلفن : 02146896361 - 02146896382 - 02146862978
تلفن همراه : 09122379334
دورنگار : 02146896373