وبلاگ

5 کاربرد خلاقانه شیشه های هوشمند

5 کاربرد خلاقانه شیشه های هوشمند

5 کاربرد خلاقانه شیشه های هوشمند : در این مقاله میخواهیم از کاربرد های شیشه های هوشمند یا مات شونده (soitchable privacy glass)صحبت کنیم که دنیای طراحی را  متحول کردند. طراحان با بهره گیری از فناوری شیشه های هوشمند مات شونده به ترکیب خلاقانه ی آن ها در فروشگاه ها و ویترین های فروش ، رستورانها و کافه ها پرداخته اند تا این محصول را زینت طراحی های خود کنند.

5 کاربرد خلاقانه شیشه های هوشمند

1ـ اتاق پرو با شیشه هوشمند

لباس فروش ها می توانند از شیشه های هوشمند برای در اتاق پروی خود استفاده کنند . استفاده از شیشه های مات شونده تجربه ی جدیدی از خرید را به مشتریان می دهد.هنگامی که اتاق پرو خالی است شیشه شفاف است.مشتری میتواند برای اینکه همراهانش لباس جدید او را ببینند دکمه ی داخل اتاق پرو را فشار دهد تا شیشه از حالت مات به شفاف تغییر کند.

2ـاتاقک های دستشویی و حمام

بانصب شیشه های هوشمند در اتاقک ورودی دستشویی و یا حمام می توان خدمات رسانی به مشتریان را افزایش داد.  با استفاده از یک ترکیب بسیار خلاقانه وجذاب و حداکثر استفاده از فضا می توانید،  فضای رستوران ,فروشگاه و کافه ی خود را به جایی فراموش نشدنی برای مشتریان خود تبدیل کنید.

3ـ دیوارهای جدا کننده

بااستفاده از شیشه های مات شونده می توانید قسمتی را تبدیل به کافی شاپ کنید وقسمت از کافی شاپ را از غذاخوری جدا کنید. در مواقع لزوم این دو فضا را با تبدیل شیشه به حالت شفاف باهم ترکیب نمایید وبا استفاده از شیشه های مات شونده برای مشتریان خود فضای VIP  ایجاد کنید. با استفاده از این روش های شما می توایند از بیشترین فضای ممکن بهرمند شوید.

4ـ پرده ی نقاشی برای تبلیغات

این شیشه ها وقتی در حالت مات هستند به عنوان پروژکتور یا پرده ی نمایش کاربرد خوبی دارند وبیننده را مجذوب خود می کنند. زیرا تصویر و ویدئوی منعکس شده روی آن ها بسیار جذاب و چشمگیر است. اما در موقع روز میتوان انها را در حالت شفاف قرار دهیم تا داخل فروشگاه قابل دیدن باشد و شب ها از حالت مات آن ها برای نمایش تصاویر و ویدئو ها استفاده کنیم.

5ـ سقف

شیشه های مات شونده انتخابی بسیار مناسب برای سقف های بیمارستان ها ، فروشگاه ها  و یا رستوران ها هستند، زیرا مشتریان میتوانند به هنگام خرید از دیدن این تصاویر لذت ببرند وبیماران می توانند اسمان روز وشب را ببینند ، لذت ببرند و استراحت کنند.