وبلاگ

انتخاب شیشه مناسب

شیشه مناسب

راهنمایی جهت انتخاب شیشه مناسب

باپیشرفت تکنولوژی در 30 سال اخیر امروزه شیشه ها به عنوان یکی از اجزای مهم ساختمان به حساب می آیند و هر روز از شیشه های بیشتری در نمای خارجی ساختمان ها استفاده می شود. حال با این حجم استفاده از شیشه ، انتخاب شیشه مناسب مسئله ای مهم و حیاتی است  و باید ویژگی های مختلفی را مد نظر قرار دهیم . در ادامه به برخی از ویژگی های مختلف شیشه اشاره می شود :

کنترل اشعه خورشیدی (solar control)

با اینکه انرژی خورشیدی در خیلی از موارد مفید است و کاربرد دارد اما در مورد ساختمان ها باعث زیاد شدن گرمای ساختمان ها می شود . انتخاب شیشه مناسب اهمیت زیادی دارد. شیشه هایی که اشعه خورشید را کنترل می کند (جذب کننده ها یا انعکاس دهنده ها ) مانع ازورود اشعه به داخل ساختمان می شوند . معیار مناسب برای سنجش مقاومت شیشه ها از نفوذ گرمای خورشید ضریب جذب گرمای خورشیدی(SHGC) بوده  و روش ضریب سایه (SG) غیر دقیق تر است.

شیشه مناسب جهت عایق صوتی

ساختمان ها باید در برابر صداهای بیرون عایق باشند و این عایق بودن در برابر صداها به نوع شیشه بستگی دارد . شیشه های لمینت شده و دو جداره عایق های خوبی در برابر صدا می باشند. عملکرد این شیشه ها به این گونه است که شیشه های لمینت شده دارای عایق درونی PVBهستند که انرژی صوتی را جذب می کنند و از عبور آن مقداری جلو گیری می کنند. اما شیشه های دو جداره با توجه به وجود هوا بین دو لایه ی شیشه به عنوان عایق عمل کرده و از ورود صدا به داخل ساختمان جلوگیری میکند.

انتخاب شیشه مناسب

شیشه مناسب جهت عایق حرارتی

ضریب uبیانگر وات بر متر مربع بر درجه کلوین w/m2 kاست که برای اندازه گیری میزان حرارت عبوری از شیشه استفاده می شود.شیشه هایی که از ضریب uپایین تری برخوردارند مثل شیشه های دو جداره یا چند جداره. با توجه به استفاده از گاز و پوشش های   low_e(یا کم گسیل یا کنترل کننده انرژی) در برابر حرارت عایق هستند.

استحکام

معمولا شیشه ها همیشه در معرض برخورد اشیا هستند، چه از جانب محیط اطراف ،چه از جانب انسان ها. این امر موجب آسیب دیدن و شکستن شیشه ها می شود . هر شئ تاثیر مخصوص خود را روی شیشه می گذارد پس ما باید برای انتخاب شیشه این پدیده ها را اندازه گیری کنیم و شیشه مناسب را انتخاب کنیم.

نمای بصری

وقتی صحبت از نمای بصری باشد شیشه های رنگی در ذهن ما نقش می بندند. امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی های جدید تولیدی, شیشه هایی در رنگ های متنوع تولید می شود و در بازار عرضه می شوند که حتی میتوان روی شیشه ها تصاویری چاپ نمود وباعث زیبا تر شدنشان شد.

خرید شیشه

چنانچه قصد خرید انواع شیشه های ساختمانی ، شیشه سکوریت ، شیشه دوجداره ، شیشه اسپایدر و … را دارید میتوانید با کارشناسان فروش کارخانه ایمن جام فرد تماس حاصل کرده و شیشه مورد نظر خود را سفارش دهید.