شیشه سوپر کلیر

شیشه سوپر کلیر : این نام یکی از جدیدترین نام ها در صنعت شیشه می باشد . از اسم این شیشه کاملا میشود فهمید که این شیشه نسبت به شیشه های دیگر به مراتب شفاف تر و مستحکم تر است . این شیشه انتخاب اول و آخر مهندسان برای طراحی نماهای داخلی  می باشد .

همانطور که صنعت شیشه گسترده شده کاربرد های آن نیز به تدریج افزایش یافته است.

قدمتی که شیشه دارد از حیات زندگی بشر فراتر است . اولین بار بشر شیشه را از میان گذازه های کوه آتشفشان کشف کرد. این شیشه اولیه ، دارای ناخالصی زیادی بود که از آن برای ساخت شیشه های تزئینی و یا ابزار های جنگی استفاده میکردند.

بعد از کشف شیشه ، انسان توانست روش های ساخت شیشه را کشف کند و اولین کارگاه های شیشه سازی را آغاز کند.

شیشه ماده ای است که به صورت ذاتی شفاف و نسبتا خالص است و علت محبوبیت و منحصر به فرد بودن و کاربردی بودن آن نیز وجود این ویژگی است.اما تمامی انواع شیشه های معمولی و یا فلوت در هر حال ناخالصی هایی دارند.

امروزه در نمای داخلی ساختمان های مختلف برای ساخت فضایی لوکس و زیبا از شیشه و ترکیب آن با سایر مواد دیگر استفاده میکنند. شیشه نماهای بسیار زیبا و خاصی ایجاد میکند .

ویژگی شفاف بودن شیشه موجب میشود که با عبور نور از خود فضایی آرامش بخش را خلق کند.
با استفاده از شیشه در ساختمان های داخلی میتوان فضا ها را از یکدگیر جدا کرد در حالیکه دید یکپارچه محیط اطراف را حفظ میکند.
به صورت کلی شیشه ها در میان تمام مواد و مصالح جایگاه ویژه ای دارد.

شیشه سوپر کلیر

شیشه های کریستالی : در بازار امروز شیشه هایی با نام شیشه کریستالی تولید و عرضه میشود . این شیشه ها به دو نوع کلیر و سوپر کلیر تولید و عرضه میشوند.

شیشه های کریستالی از بهترین مواد ساخته شده و فاقد هر گونه ناخالصی است و فرایند تولید آن با تکونولژی بسیار بالا پیش رفته و جر آخرین نسل شیشه سکوریت ( شیشه نشکن ) به شمار میرود. این شیشه ها یا از نوع مغز سفید است یا از نوع مغز آبی .

میزان ضخامت شیشه سوپر کلیر :

میزان ضخامت این شیشه ها از ۴ میلیمتر تا ۲۰ میلیمتر متغیر است و اندازه صفحات این شیشه ها یا به صورت ۲۱۴.۳۶۶ یا به صورت ۲۴۴.۳۲۱ است.اگر میزان شکنندگی و خاصیت پودر شدن شیشه بالاتر باشد نشان دهنده این است که شیشه مورد نظر درصد خلوص بالایی دارد.

کاربرد و ویژگی های شیشه سوپرکلیر :

از این شیشه به دلیل بسیار شفاف بودن آن میتوان در  طراحی فضاهای خاص مانند لابی ، جواهر فروشی ، مراکز اداری و تجاری
موزه ، بانک و … استفاده کرد .
همانطور که از نام این شیشه مشخص است یکی از ویژگی های بارز این شیشه ها شفاف بودن آن است. این شیشه دارای امنیت بسیار بالایی است و نور محیط را به بهترین شکل ممکن تامین میکند .

علاوه برا اینها ، این شیشه جز شیشه های نشکن بوده و فاقد هرگونه ناخالصی است.

امروزه شیشه های کریستالی برند های متنوع و مختلفی دارد .برند های اروپایی کیفیت بالاتری نسبت به برند های دیگر دارد.

شیشه های سوپرکلییر اروپایی در زیرنور آفتاب به رنگ آبی در می آیند که این نشاندهنده ی خالص بودن مواد شیشه است  هرچه این رنگ به سبز شبیه باشد درصد خلوص شیشه و کیفیت آن کمتر است.

شیشه سوپر کلیر

نویسنده:wenetcm

دسته‌بندی:وبلاگ

دسته‌بندی: آذر ۲۳, ۱۳۹۷

شیشه سوپر کلیر
4.7 (93.33%) 3 votes
اطلاعات تماس

آدرس کارخانه : کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج - شهر قدس - بلوار کلهر - خیابان فردوسی - پلاک ۱۹
تلفن : 02146896361 - 02146896382 - 02146862978
تلفن همراه : 09122379334
دورنگار : 02146896373