وبلاگ

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره چیست  ؟

شیشه دوجداره یا پنجره های عایق به شیشه هایی گفته می شود که از 2 یا 3 شیشه تشکیل شده است.  شیشه های دوجداره و چند جداره عموما برای جلوگیری از انتقال حرارت و اتلاف انرژی ساخته می شوند و فضای بین شیشه های به وسیله هوا و یا گازهای دیگر پر شده اند.

به طور کلی اگر بخواهیم به شرح شیشه دوجداره بپردازیم، باید بگوییم در ساختار شیشه دوجداره ، دو لایه شیشه توسط یک لایه پروفیل آلومینیومی از هم جدا میشود و در واقع این دو لایه با کمک چسبهایی مخصوص تبدیل به یک مجموعه ی واحد و یکپارچه میشود و در داخل قاب پنجره قرار می گیرد.

کاربرد شیشه های دوجداره

شیشه های دوجداره عایق صوتی و عایق حرارتی مناسبی هستند که امروزه با افزایش آلودگی های صوتی و اهمیت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف کاربرد شیشه های دوجداره به ویژه در کلان شهر ها افزایش یافته است.

همچنین با افزایش بهای انرژی در سالهای گذشته ، در بخش صنایع و ساختمان اهمیت استفاده از شیشه های دوجداره روز به روز افزایش پیدا کرده زیرا پنجره های یک ساختمان از عوامل اصلی هدر رفتن انرژی است و استفاده از این گونه شیشه ها می تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف داشته باشد. پنجره‌های عایق استاندارد و دارای شیشه های دوجداره ، ضمن کاهش ۲۵ تا ۴۰ درصدی مصرف انرژی، آسایش حرارتی ساکنین ساختمان را فراهم می‌سازد.

در واقع شما میتوانید با انتخاب های متعددی که از بین شیشه ها و گازهای موجود دارید میتوانید از قابلیتهای چند گانه انواع شیشه ها مانند ایمنی ،کنترل نور، انرژی و صوت به طور همزمان استفاده کرد برای مثال اگر هدف عبور نکردن صدا از شیشه دوجداره باشد باید یک جدار آن و یا هر دوجدار آن شیشه لمینیتی با PVB باشد تا به عنوان عایق صوتی عمل کند.

اجزای پنجره عایق 

 1. قاب و بازشو پنجره
 2. شیشه دو جداره و یا سه جداره Low-e
 3. لاستیک درزگیر EPDM
 4. پروفیل گالوانیزه بعنوان استراکچر پنجره

مزایای استفاده از پنجره‌های عایق

 1. عایق مناسب در برابر گرما و سرما
 2. مانع نفوذ گرد و غبار، دود و آلودگی‌های محیطی
 3. عایق صوتی مناسب تا ۵۵ دسیبل
 4. تنوع اشکال بازشو و شکل پذیری متناسب با معماری و فضای ساختمان
 5. مقاوم در برابر نور خورشید
 6. مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی
 7. قابلیت نصب یراق آلات استاندارد

خرید شیشه دوجداره

جهت خرید شیشه های دوجداره و چند جداره می توانید همین حالا با ما تماس حاصل کنید.

مجموعه ایمن جام فرد تولید کننده و عرضه کننده شیشه های سکوریت ، شیشه های لمینت و انواع شیشه های ساختمانی در تمام کشور