وبلاگ

شیشه خم

شیشه خم

چندی پیش در مقاله ای با عنوان فرایند تولید شیشه سکوریت چگونه است ؟ به فرایند تبدیل شدن یک شیشه به شیشه سکوریت اشاره کردیم و در پست ذکر شده اشاره کردیم که اولین قدم برای شروع این فرایند انتخاب ابعاد مورد نظر برای ساخت شیشه سکوریت است به این دلیل که انجام هر گونه عملیات مانند برش دادن، سوراخ کردن و . . . باعث  شکستن شیشه میشود. در این مطلب قصد داریم تا شیشه خمیده و شیشم منحنی را برای شما توضیح دهیم ، با ما همراه باشید.

شیشه خم – شیشه منحنی

شیشه های خمیده – منحنی نه تنها جلوه بصری بسیار جالب و منحصر به فردی دارد بلکه عملکرد بسیار مناسبی در عایق بودن از خود نشان داده است ، قوسی که در شیشه وجود دارد باعث افزایش تحمل بار شده و از این رو این شیشه ها دارای مقاومت بسیار بالا و خوبی هستند. همچنین شیشه خم در کاربردهای ساختمانی بسیار عالی می باشد .

تکنولوژی خم کردن شیشه :

خم کردن و حرارت دادن ( سکوریت)

خم کردن داغ

خم کردن سرد

خم کردن لمینت.

خم کردن و حرارت دادن

در این روش از خم کردن شیشه و منحنی کردن آن ابتدا شیشه را تا 630 درجه سانتی گراد حرارت داده شده و سپس در محل خم کردن داده میشود و به شکل مورد نظر تبدیل میشود.همچنین خم کردن طولی کیفیت بسیار بالایی از خم کردن عرضی دارد.

خم کردن داغ

برای خم کردن شیشه از قالب برای فرم دهی شیشه استفاده شده و شیشه بین 580 تا 600 درجه حرارت میبیند و شکل قالب مورد نظر را به خود میگیرد. این روش یکی از پر استفاده ترین و کاربردی ترین روش ها برای خم کردن شیشه می باشد.

خم کردن سرد

بعد از حرارات دادن به شیشه میتوان عمل عمل خم کردن را در دمای معمولی اتاق نیز انجام داد که در این صورت شیشه ویژگی های شیشه حرارت دیده ( سکوریت) را نیز خواهد داشت.

 خم کردن لمینت

خم کردن لمینت شیشه به نوعی ترکیب خم کردن داغ، سرد و لمینت کردن است.