وبلاگ

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر به نماهای مدرن از شیشه هایی گفته میشود که در آن شیشه به وسیله اتصالات نقطه ای به سازه متصل میشود.همچنین کاربرد شیشه های اسپاید معمولا در ساختمان های تجاری و اداری بوده که در صفحه شیشه هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمیشود و به طور کلی نمای شیشه اسپایدر اسپایدر دارای سیستم های متنوعی از سازه ها هسنتد که از به صورت سازه های فلزی ، کابلی و شیشه ای ساخته میشوند که امروزه شاهد این هستیم که شیشه های اسپاید طرفداران بسیار زیادی کرده است و در ساختمان ها بیشتر استفاده میشود.

شیشه اسپایدر

همچنین یکی از بهترین ، مناسب ترین و معمول ترین شیشه های بدون فریم ، شیشه های اسپایدر می باشد و معنای اسپایدر نیز عنکبوت است و به این دلیل شیشه به نام اسپایدر نام گذاری شده اس که ساختار و شکل این شیشه بسیار شبیه به عنکبوت می باشد و ساختار عنکبوب را دارد به صورتی که شیشه اسپایدر بر محور‌ها و یراق‌ها به‌صورت شبکه‌ای، موزاییکی نصب میشود که این دلایل باعث شده تا نام این شیشه اسپایدر انتخاب‌ شود.

نمای اسپایدر

شیشه و نمای اسپایدر نیز مانند تمامی نماها و شیشه های ساختمانی دارای مزایا و معایبی مختلفی است که کاربرد آن را در شرایط خاصی محدود می‌کند که این معایب و مزایا در ادامه مطلب به آن اشاره شده است.

مزایا و معایب شیشه های اسپایدر:

معایب شیشه های اسپایدر :

دیتیل پیچیده بازشو
نیاز به کنترل مداوم برای اجرای صحیح آب‌بندی
نیاز به محاسبات و کنترل  شیشه توسط مهندسین عمران در مقایسه با سیستم‌های مشابه مانند کرتین وال که نرم‌افزار ساده محاسباتی دارند.

مزایای شیشه های اسپایدر :

دارای وزن بسیار کم و اتصالات
دارای شفافیت مناسب و عالی
سادگی جزییات اجرا
مقاوم در برابر زلزله
امکان اجرا سطوح پیچیده بدون نیاز به فرم دهی
تنوع سیستم‌های زیرمجموعه نمای اسپایدر