وبلاگ

شیشه‌های نانو و کریستال مایع

شیشه‌های نانو

شیشه‌های نانو و کریستال مایع دارای شفافیت بسیار خوبی هستند ، همچنین نور خورشید به عنوان منبع تولید انرژی و جایگزینی برای سوخت های فسیلی می باشد که علاوه بر این اخیرا در کارهای تزئینی نیز استفاده میشود. در ادامه این مطلب به بررسی ویژگی های این شیشه جالب می پردازیم که امیدواریم برای شما جالب و مفید باشد، با ما همراه باشید.

شیشه های الکترو کروم Electro Chrome

شیشه های رنگی که از سلول خورشیدی تشکیل شده اند معمولا در خانه ها استفاده میشود که نه تنها تولید کننده انرژی است بلکه میتواند از آن در تزئین با رنگ های مختلف استفاده کرد و در دکوراسیون داخلی ونمای ساختمان بکار برد.همچنین این شیشه های دارای انواع مختلفی از جمله ، شفاف ، نیمه کدر و رنگی می باشند که از پلی کریستالین تشکیل شده است که همچنین به دلیل ضخامت در پوشش رنگ ها ، شیشه خاصیت ضد انعکاسی پیدا میکند.

شیشه‌های نانو و کریستال مایع

به عنوان مثال شیشه هایی که با این روش تولید شده اند در رنگ های مختلف دارای ضخامت های مختلفی می باشند که رنگ آبی آن دارای ضخیم ترین پوشش ضد انعکاس است که مصرف انرژی آن بسیار کم و پایین می باشد و همچنین رنگ نقره ای دارای نازک ترین پوشش است که از نظر صرفه جویی در انرژی مناسب و بهینه نمی باشد که از آن میتوان در مواردی مانند کم کردن نور و انرژی خورشید استفاده کند.

شیشه‌های نانو

کنترل شفافیت تصویر

پخش رسانه

فیلم از شیشه‌ای در یک هتل که میتوان آن را کدر یا شفاف کرد.

شیشه های هوشمند دارای تکنولوژی های پیشرفته ای هستند که با استفاده از تکنولوژی نانو میتوان با فشردن یک کیلید ، شیشه را از حالت مات و کدر به حالت شفاف تغییر دهند که از این شیشه های میتواند به عنوان جدا کننده در فضاهای مختلف ( فضای داخل ، فضای خارجی ) نیز استفاده کرد. که با جریان الکتریسیته از آن کریستال مایع شفاف میشود و همچنین با قطع جریان کریستال ها باعث میشود که نور پخش شده و شیشه مات شود.

کاربرد شیشه‌های نانو

در حال حاظر این پنجره ها و شیشه های هوشمند تنها در بعضی از خانه ها استفاده میشود و هنوز به استفاده جامع و عموم نرسیده است ، اما استفاده از این پنجره ها باعث کاهش انرژی و صرفه جویی در در مصرف انرژی میشود و نور فضای داخلی را کنترل کرد.