وبلاگ

امنیت شیشه سکوریت

دمای انتقال شیشه

امنیت شیشه سکوریت : در فرایند تولید شیشه سکوریت – شیشه نشکن ، اعمال خاصی روی شیشه انجام میشود که این مراحل باعث افزایش مقاومت شیشه در برابر ضربه های شدید و ناگهانی میشود. با انجام دادن این اعمال باعث میشود با شیشه مقاومت بسیار بالایی را دارای باشد . این مقاومت بالای شیشه سکوریت باعث میشود تا امنیت آن نیز افزایش یابد و در نتیجه مشکل و خطری برای مصرفه کننده بوجود نیاید.

این شیشه ها به هنگام شکستن به قطعات ریز و کوچکی تبدیل میشود به طوریکه مانند پودر شیشه خواهند شد و این تبدیل شدن شیشه به پودر موجب میشود تا امنیت شیشه سکوریت و در نهایت امنیت محیطی که در آن شیشه بکار رفته افزایش یابد و افراد و مصرف کنندگان با آرامش و آسودگی خاطر از محصول استفاده کنند. فرایند تولید شیشه سکوریت به شکلی است که باعث میشود ضخامت و وزن آن افزایش یابد در حقیقت هنگامی که مرحله سکوریت کردن بر روی شیشه خام شروع میشود مقاومت شیشه نسبت به قبل به صورت چشمگیری افزایش میابد. قسمت های گوشه ی این شیشه ها بسیار حساس هستند و در صورت ضربه دیدن به قطعات بسیار ریزی تقسیم شده اما با این حال این قطعه ها آسیبی وارد نمیکنند و نسبت به شیشه خام امنیت بسیار بالایی دارند.

تاثیر وزن در امنیت شیشه سکوریت

وزن شیشه هانسبت به اندازه میل ساخت آن متفاوت است و اگر بخواهیم به وزن شیشه سکوریت مورد نظر خود برسیم می بایست در هر متر مربع از آن اندازه میل آن را در 2.5 کیلو ضرب کنید . برای درک بهتر این موضوع بهتر است مثالی بزنیم : به عنوان مثال ، محاسبه وزن شیشه سکوریت به این صورت است که شیشه 4 میل در هر متر مربع از آن حدود 10 کیلو و هر 6 میل از آن در هر متر مربع 15 کیلو گرم وزن دارد در واقع وزن محصوص شیشه برابر 15 کیلوگرم در این ابعاد واندازه است.

امنیت شیشه سکوریت
به عبارتی دیگر مقاومت شیشه ارتباط مستقیمی با ضخامت و وزن شیشه دارد.
اگر وزن محصوص شیشه سکوریت بالاتر باشد در این صورت مقاومت شیشه همان اندازه افزایش میابد .
در آخر این نکته نیز لازم به ذکر است که وزن شیشه مخصوص به موارد مختلفی که مورد استفاده قرار میگیرد بستگی دارد و همچنین علاوه بر نوع کاربرد و تفاسیری که گفته شد ، وزن شیشه روی ضخامت آن نیز موثر است.

برای خرید بهترین و ارزانترین شیشه سکوریت با ما تماس بگیرید

آدرس کارخانه ایمن جام فرد

کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج – شهر قدس – بلوار کلهر – خیابان فردوسی – پلاک ۱۹

چگالی شیشه سکوریت

میزان چگالی شیشه در ساخت شیشه سکوریت موضوع مهمی است .
با انجام دادن یه سری اعمال وفرایند شیمیایی درکارخانه شیشه سازی ، میتوان میزان چگالی شیشه راتغییر داد .
همانطور که میدانید برای بدست آوردن چگالی یک ماده باید مقدر جرم آن را بر حجم آن تقسیم کرد
وبا کمی تفکر میتوان فهمید که چگالی یک ماده باافزایش جرم ویا کاهش حجم آن ماده افزایش میابد.

تفاوت هایی که بین شیشه های معمولی و نشکن وجود دارد باعث شده
تا چگالی شیشه های معمولی و شیشه های نشکن نیز متفاوت باشد .
شیشه از یک مایعی تشکیل شده که فاقد شبکه منظم کریستالی است و گرانروی آن به حدی زیاد است
که در ظاهر به صورت مواد جامد در می آید.

پست های مرتبط