شیشه ضد انعکاس

شیشه ضد انعکاس : از ویژگی های شیشه ضد انعکاس میتوان به کریستالی و شفاف بودن بسیار زیاد آن اشاره کرد که این ویژگی خود باعث میشود شیشه خاصیت ضد انعکاسی پیدا کند ، انعکاس نور روی شیشه به دلیل کاهش دید از پشت شیشه می شود و با شیشه ضد انعکاس چیزهایی دیده میشند که از پشت شیشه های معمولی نمیتوان آنها را دید و قابلی مشاهده نیستند که این ویژگی باعث شده است تا از این نوع شیشه در پنجره های نمایش، اتاق های نمایش، موزه ها و کابینت های شیشه ای، محل استقرار VIP در استادیوم ها و رستوران های پاناروما، استودیو های تلویزیون و ضبط، نماها، نرده ها و لابی ها و … استفاده شود.

همچنین معمولا شیشه های ضد انعکاس و یا شیشه ها آنتی رفلکس با نام های  AR glass, Sol gel coating on glass, sputter coating on glass, Amiran glass, Conturan glass, Luxar glass, Clear Color glass, True Vue glass, Diamond glass, Sapphire glass, Vision Lite glass نیز شناخته می شود.

موارد استفاده از شیشه ضد انعکاس

همچنین دلیل استفاده از شیشه های ضد انعکاس را میتوان به انعکاس نور ها از شیشه به صورت نامطلوب دانست که باعث میشود زیبایی و آسایش فضا از بین برود همچنین در علم فیزیک ثابت شده است که هنگامی که امواج به سطوح می‌رسند، بسته به امواج و ویژگیهای سطح، به سه دسته منشعب می‌شوند. که مقداری از این امواج از جسم میگذرند و رد میشوند بخش دیگر آن جذب سطح میشود و بخش سوم آن نیز از روی سطح، بازتابیده می‌شوند.

همچنین گذر نو از میان جسم های شفاف مانند شیشه و یا پلاستیک ، بخشی از نور برخورد میکند به خود را منعکس میکنند.به وسیله حجم نور بازتابیده شده محدود می‌شود. که این دحالی است که در بهترین حالت ممکن شیشه اجازه می‌دهد حداکثر۹۰۰ درصد نور تابیده شده عبور کند. که تفاوت ضریب شکست شیشه و هوا رخ می‌دهد و بنابراین مهم ترین عامل در بروز این پدیده، ضریب شکست محیط‌ها است.

شیشه ضد انعکاس

نویسنده:admin

دسته‌بندی:وبلاگ

دسته‌بندی: آبان ۱۳, ۱۳۹۷

شیشه ضد انعکاس
4.5 (90%) 6 votes
اطلاعات تماس

آدرس کارخانه : کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج - شهر قدس - بلوار کلهر - خیابان فردوسی - پلاک ۱۹
تلفن : 02146896361 - 02146896382 - 02146862978
تلفن همراه : 09122379334
دورنگار : 02146896373