تاریخچه شیشه سکوریت

تاریخچه شیشه سکوریت : اخیرا در مقاله‌های منتشر شده در وبسایت ایمن جام آذر به فرایند تولید شیشه سکوریت و همچنین به برخی از ویژگی‌های شیشه سکوریت اشاره کردیم که میتوانید در پست‌های پیوست شده مطالعه کنید.

به طور کلی شیشه قدمتی به اندازه تمدن بشری دارد و فینیقینی ها اولین قومی بودند که از آن در معماری استفاده کردند اما اگر بخواهیم از تاریخچه کلی شیشه در ایران صحبت کنیم باید بگوییم که بقایای شیشه های رنگی و تزئینی در شهر سوخته هگمتانه و تپه سیلک قدمته ۵۰۰۰ ساله ایرانیان را نشان میدهد که از ۵۰۰۰ سال پیش شیشه را میشناختند و همچنین وجود معادن سیلیس در کویر ایران و فراوانی این عنصر ثابت کننده این موضوع میباشد.

تاریخچه شیشه سکوریت :

تاریخچه شیشه سکوریت در واقع به سال ۱۹۰۳ میلادی برمیگردد که یک شیمیدان فرانسوی به نام ادوارد بندیکس با ترکیبات شیشمیایی نوعی از شیشه را اختراع کرد که دیرتر از سایر شیشه ها میشکند و مدت‌ها بعد موفق به ساخت شیشه‌های بسیار مستحکم با نام شیشه سکوریت شد.

تاریخچه شیشه سکوریت در ایران :

در ایران عمر شیشه‌های سکوریت (نشکن) به بیش از ۴۵سال گذشته بر می گردد و اولین کارخانه‌ای که اقدام به تولید شیشه‌های نشکن یا سکوریت کرد کارخانه شیشه میرال بود که شروع به فعالیت در تهران کرد و از آن موقع به بعد تمایل به راه اندازی کارخانه های تولیدی در کشور، بیشتر شد. از سویی دیگر با توجه به گذشت زمان و استفاده از شیشه‌های میرال باعث شد تا تجهیزات و ماشین آلات تولید شیشه سکوریت (نشکن) که ابتدا از خارج کشور وارد ایران میشد، در داخل کشور در اوایل دهه ۶۰ شمسی تولید شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

تاریخچه شیشه سکوریت

نویسنده:admin

دسته‌بندی:وبلاگ

دسته‌بندی: مهر ۱۴, ۱۳۹۶

تاریخچه شیشه سکوریت
4.8 (96.67%) 6 votes
اطلاعات تماس

آدرس کارخانه : کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج - شهر قدس - بلوار کلهر - خیابان فردوسی - پلاک ۱۹
تلفن : 02146896361 - 02146896382 - 02146862978
تلفن همراه : 09122379334
دورنگار : 02146896373